Najväčšia priorita v tvojom živote si TY

Celý týždeň sa naháňame za povinnosťami a čakáme na víkend kedy sa tento kolotoč konečne spomalí. Naložíme si na seba toho toľko, že nevieme čo skôr. A berieme to ako normálne, veď táto doba si to vyžaduje. Žijeme v každodennom strese. Ale dokedy?

Niektorí z nás sú takí zaneprázdnení, že si nevedia z celého dňa nájsť ani len hodinu, ktorú venujú sebe. Jednu hodinu. Jednoducho majú iné priority. Ale čo môže byť v našom živote väčšia priorita ako my sami? 

Je to fakt tým, že sme takí uponáhľaní alebo tým, že nám tento životný štýl dovolil zlenivieť? Má zmysel sa stále za niečim náhliť a na úkor povinností odsúvať svoje zdravie bokom? Ľudský organizmus jednoducho potrebuje pohyb.

Pozrite von. Je jar, čas ideálny na prechádzky.

V prírode, historickom centre mesta, v parku, pri hrádzi… Slnko nabíja pozitívnou energiou, čerstvý vzduch podporuje uvoľňovanie endorfínov. Chôdza prospieva telu i psychike a je to najprirodzenejší pohyb pre ľudské telo.

Ak sa rozhodnete venovať prechádzkam pravidelne, môžete sa okrem čistej hlavy tešiť aj na mnoho ďalších pozitív ako napríklad zníženie krvného tlaku, vysokej hladiny cholesterolu, zlepšenie kondície, posilnenie kardiovaskulárneho systému, zlepšenie hustoty kostí, zníženie hmotnosti, lepšie zvládanie stresu. No nestojí to za to?

Nepodceňujme pohyb. Potrebujeme sa hýbať. Hocijako. Netvrdím, že sa každý musí nadrapovať s činkami. Začnite postupne. Zo začiatku stačí ak budete nejakým spôsobom aktívni. Robte, čo vás baví aspoň hodinu denne. Ja som v poslednej dobe začala chodiť viac peši. Sem tam do práce, z práce alebo sa vyberiem prejsť namiesto obednej prestávky. Vždy mám zo seba taký dobrý pocit :) Vyskúšajte to! Dajte si cieľ prejsť aspoň 10 000 krokov denne :)

Mňa motivuje aj môj fitbit, keď si každý večer môžem porovnávať počet prejdených krokov :)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *