Moja premena

 

Dlho som zvažovala, či sa podelím s mojím príbehom a či ukázať fotky “pred a po” ako to býva na rôznych fitness stránkach, lebo som sa nikdy nezmierila s mojim telom “pred”. Ale je to minulosť, teraz som už niekde inde a možno budem pre niekoho motiváciou, ktovie… :)

Na moju výšku, presne 159 cm, som bola vždy taký priemer, no nikdy som so svojou postavou nebola celkom spokojná. Ale nič som ani nerobila pre to, aby som bola. Teda, až pokiaľ sa mi nerozpadol môj prvý vzťah. Strašne som chcela schudnúť. Nemala som však žiadne vedomosti o tom ako to robiť správne, a tak som si žila na tvarohu, cottage cheese a zelenine, behala som denno-denne a áno, podarilo sa mi schudnúť. O pár mesiacov nastal jojo efekt. Odvtedy som sa točila v kolobehu schudnem, priberiem. Vyskúšala som asi všetko, čo sa dalo, napr. detox podľa Mačingovej, delená strava, paleo stravovanie, sacharidové vlny, jedálničky, čo som našla na internete, život bez sacharidov a bez tuku. Môj problém bol, že som si vždy myslela, že schudnúť sa dá len obmedzovaní sa, a preto som svoje telo hnala do extrémov. Až mi povedalo stop. Prestalo so mnou spolupracovať a už viac nezaberalo to, čo predtým zaberalo.

Až potom som pochopila, čo môjmu telu chýba. Rovnováha. Bolo vystresované zo všetkých tých diét. Ani sa nečudujem. Spočiatku bolo ťažké presvedčiť samú seba, že to dokážem. Ale verila som v seba. 

Postupne som pozorovala ako moje začína reagovať, ako sa pomaličky mení a formuje. Je úžasné pozorovať tieto zmeny. Naučila som sa jesť sacharidy, tuky a môjmu telu dávam kvalitné palivo. Cvičím si objemový tréning s ťažkými váhami, budujem svalovú hmotu a takto ma to baví. Teším sa na každý jeden tréning.

Nekončím tým, že som sa dostala na moju vysnívanú váhu. Každý mesiac si dávam nový cieľ, ktorý chcem dosiahnuť, a to je na tom to krásne – vo fitness je stále možné sa posúvať ďalej. Spravila som si trénerský kurz, študujem si odborné články ohľadom stravy, budovania svalov, cvičenia pri rôznych zdravotných problémoch, aby som mala komplexné vedomosti.

Začala som síce zle, prekúsala som sa cez všetky možné diéty, padla som asi 1000-krát, až som sa dostala do stavu, keď chcem zúžitkovať všetky svoje dobré a zlé skúsenosti (áno aj zlé, lebo na nich sa najlepšie učíme) a pomôcť iným.

Dá sa to…

             IMG_1391[1] WOFT5991[1]